Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Nowy szlak na Roztoczu
Autor: ~Edward Słoniewski
Data: 2004-07-19 20:43:20

W dniu 15 lipca zakończone zostały prace znakarskie szlaku "Po bunkrach linii Mołotowa"
Szlak oznakowany jest kol. niebieskim i ma długość 52 km. Prowadzi od stacji PKP w Hrebennem przez Mosty Małe, Teniatyska, Lubyczę Królewską, Kniazie, wzgórza Krągły Goraj, Długi Goraj, Hutę Lubycką, Wolę Wielką, wzg. Wielki Dział, Starą Hutę, rez. Kobyle Jezioro, Hutę Złomy, Polankę Horyniecką, Nowe Brusno, Podemszczyznę, Puchacze, Świdnicę do stacji kolejowej Horyniec Zdrój.
Trasę szlaku mogą pokonać, z niewielkim wysiłkiem, również turyści na rowerach. Na trasie są nie tylko tajemnicze bunkry linii Mołotowa z lat 1940-41, ale też wspaniałe punkty widokowe oraz wspaniałe lasy Południoworoztoczańskiego Parku Krajobrazowego, cerkiewki, figury przydrożne oraz cmentarze z nagrobkami bruśnieńskimi.
Dzięki nowemu szlakowi będzie można wędrować bezpiecznie po leśnych ostępach podziwiając unikalną roztoczańska przyrodę.
Szlak zaprojektował Edward Słoniewski z Oddziału PTTK w Zamościu, sponsorem był Paweł Wład, autor przewodników turystycznych po Roztoczu Wschodnim.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?