Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Stanowisko KTG?
Autor: Przodownik 1811
Data: 2004-07-18 09:05:20

"KTG stoi na stanowisku, że niewskazane jest "nadawanie uprawnień przewodnickich pojedyńczym osobom, oderwanym od stałego kontaktu z terenem uprawnień przewodnickich i ze środowiskiem przewodnickim" (Wierchy 1962, str. 218-221).

Jak należy sądzić takie stanowisko KTG przyjęło pod naciskiem pewnych środowisk przewodnickich.

Czy to stanowisko jest nadal aktualne? Czy aby to stanowisko nie dyskryminuje członków PTTK - pasjonatów gór i nie jest jedną z przyczyn, że np. w ośrodkach akademickich ciążących ku Sudetom, jak Poznań, Kalisz, Zielona Góra, Gorzów Wlkp., Szczecin nie powstało żadne koło zrzeszające przewodników sudeckich, a jedyne SKPS znajduje się we Wrocławiu?

Myślę, że to stanowisko było także jedną z przyczyn storpedowania niektórych inicjatyw oddolnych, w tym inicjatywy grupy założycieli Sekcji Przewodników Sudeckich w Poznaniu. O tym tu: http://ksp.republika.pl/poczatki.htm

O próbach storpedowania innych inicjatyw tej samej poznańskiej grupy działającej w ramach późniejszego Klubu Sudeckiego PTTK tu:
http://ksp.republika.pl/kto.htm

http://kspttk.webpark.pl/glos_wlkp.gif

Co na to KTG ZG PTTK?

Lech

http://kspoz.prv.pl/

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?