Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Co w Sudetach?
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2004-06-30 15:28:30

Witam!!!

> Do zadań w pewnej dużej skali właściwym organem jest państwo
> lub urząd wojewódzki. Inaczej nie wyjdzie z tego nic mądrego, a tylko
> będzie kolejny kryzys.

No tak...
Bo teraz jak się zajmuje tym właśnie Państwo kryzysu nie ma w ogóle...

Po prostu ROTFL! :-)

> Bo jak na razie, to w socjaliźmie złodziei i ludzi nieetycznych
> było znacznie mniej niż teraz.

Było dokładnie tyle samo. Co do jednego! Tylko dzięki istnieniu państwa policyjnego mieli mniejsze pole do popisu, no i dzięki cenzurze nie było o nich słychać.

Oczywiście możemy pozostać przy socjaliźmie, ale wtedy właśnie trzeba wprowadzać zamordyzm aby utrzymać jaki taki porządek. Nie zastanowiło Cię dlaczego zawsze socjalizm idzie w parze z dyktaturą (patrz: ZSRR, Korea, Kuba) tudzież z wszechwładzą urzędów i kodyfikacją każdej sfery życia (patrz: UE)?

Drugą stroną medalu jest fakt, że rany zadane społeczeństwu przez ustrój opiekuńczy leczy się przez pokolenia. To właśnie dlatego mimo lekkiego rozluźnienia po 1989 roku mentalność się nie wiele zmieniła. Proces ten jeszcze potrwa bardzo długo...

Popatrz np. na sposób myślenia Basi - ludźmi się trzeba opiekować bo są zagłupi aby zająć się sobą i swoimi dziećmi sami. Tego przekonania, że urzędnik musi się o nas troszczyć tak łatwo się nie wypleni.

Dotychczas rozmawialiśmy głównie o włóczędze górskiej - vide problem przewodników. Ale równie dobrze możemy wejść na istotny dla turystów temat np. stołówki i bary w świetle działalności Sanepidu. Też się wielkie larum podniesie - wszak jak Sanepidu braknie natychmiast wszyscy umrzemy na gronkowce i salmonellę. A już dzieci na koloniach szczególnie...

I tak dalej i tak dalej. Przykłady możnaby mnożyć. Wyplenienie tego będzie trwało lata. A być może nigdy się nie uda...

Pozdrawiam,
Łukasz

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?