Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Co w Sudetach?
Autor: Piotr Rościszewski
Data: 2004-06-29 22:58:32

Niektórym wójtom wydaje się, że schroniska młodzieżowe są konkurencją dla pensjonatów (trudno mówić o hotelach, bo to nazwa zastrzeżona). Walczą ze schroniskami, bo na pensjonatach można zarobić. Nie rozumieją, że klientów zdobywa się wszechstronnością oferty, a nie jej zawężeniem.
Spotkałem się też z przypadkiem, że zamknięto schronisko, bo rodzice wyremontowali szkołę i nie życzyli sobie, żeby obce dzieci ją latem pobrudziły.
Innym razem kuratorium zamknęło jedno ze schronisk, żeby go nie dotować i żeby gmina mogła budynek sprzedać. Jeden z przytomnych działaczy (PTTK, PTSM, ZHP i nie tylko) namówił kuratorium, żeby zrobić tam ośrodek biegów na orientację i dotacja, ktorej nie było na turystykę, to na sport się znalazła.
Nie ma jednej cudownej recepty na turystykę, obojętnie czy tanią czy drogą. Jedni wolą nocować jak najtaniej, a drudzy jak najbardziej elegancko. Jedni przetrzymają wszelkie utrudnienia, a drudzy będą kląć, jak recepcjonista na nich krzywo popatrzy.
Osobiście uważam, że jedną z przyczyn zamykania schronisk młodzieżowych jest brak sensownej koncepcji ich działania ze strony PTSM. Dawniej schroniska otwierano byle gdzie, a dotowane wycieczki i obozy i tak wszystko zajęły do ostatniego miejsca. Teraz dotacji praktycznie nie ma, więc wycieczki i obozy wybierają te schroniska, do których łatwo dotrzeć lub leżą w modnych miejscowościach. Inne nie mają szans.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?