Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Co w Sudetach?
Autor: Przodownik 1811
Data: 2004-06-29 09:43:41

>Mimo Twojego wywodu o kształceniu
>i roli w tym procesie schronisk
>nie bardzo widzę interes gminy w
>dotowaniu schroniska, z którego
>nota bene korzystają mieszkańcy
>innych gmin...

Postrzegasz sprawy nie tak, jak powinien te sprawy widzieć mieszkaniec ubogiej gminy. Otóż ci korzystający ze schroniska mieszkańcy innych gmin nie tylko korzystają z łożka i pościeli, ale także dają zarobek miejscowym ludziom. Oni przecież skorzystają np. z basenu kąpielowego w czasie upałów i kupią bilet wstępu na basen, pójdą do restauracji na obiad, kupią lody itp. Niestety widać, że władze gminy Lubawka i innych gmin, gdzie turystyka powinna kwitnąć, myśla tak samo krótkowzrocznie jak Ty...

A co do dodowania schroniska młodzieżowego, to powiny go dotować wspólnie po części gmina i władze oświatowe powiatu czy województwa. To powinno być traktowane jako priorytetowa inwestycja w wychowanie. Nie można przecież zignorować wychowania; to ono ustanawia prawa i reguły, które w przyszłości wykonuje człowiek, bo "zawsze takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie" - tak jak to powiedział Jan Zamoyski podczas aktu fundacyjnego Akademii Zamojskiej już w 1600 roku.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?