Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Co w Sudetach?
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2004-06-28 12:05:23

Witam!!!

Wszystko w Twoim Piotrze liście rozbija się o magiczne słowo "dotacja". Tu jeszcze są dotacje, tam już nie ma dotacji itd.

Te dotacje, które są (lub ich nie ma) to pieniądze m.in. moje, które wolałbym aby nie były mi kradzione przez Państwo i rozdawane na śmierdzące pociągi, brudne bary mleczne i puste schroniska młodzieżowe. Jak Państwo przestanie kraść mi zarobki, stać mnie (i rodziców wspomnianej młodzieży) będzie na bilet na niedotowany pociąg, obiad w niedotowanym barze i nocleg w niedotowanym schronisku.

Piszesz:
> (...) to należy ją zastąpić autobusami (...)

Odgórnie zastąpić? Rozporządzeniem może? Jeżeli do tej pory nie istnieje tam transport prywatny w postaci busów oznacza to tylko tyle, że albo zbyt mało ludzi tam jeździ aby się to opłacało, albo lokalne władze katują przewoźników drakońskimi podatkami, tudzież częstymi "kontrolami jakości i stanu technicznego pojazdów", co jest już w Polsce również formą podatku (jakby wszyscy kierowcy w Polsce zaczęli jeździć przepisowo i sprawnymi samochodami samorządy by pobankrutowały).

O prywatyzacji kolei i puszczeniu pociagów prywatnych na te trasy, co spowodowałoby zapewne, że nagle zaczęłoby sie opłacać, już nawet nie wspominam...

I jeszcze tylko jedno zdanie nie na temat:
> Podobno rząd walczy z bezrobociem (...)

Nie bardzo rozumiem co to znaczy, że "rząd walczy z bezrobociem"? Pozatrudnia wszystkich czy jak? W sumie sądząc po wzroście liczby urzędników w tym zdaniu coś jest... Z bezrobociem walczyć mogą wyłącznie firmy zatrudniając kolejnych pracowników. Niestety nie da się tego zadekretować, tylko trzeba przestać psuć gospodarkę (np. państwowymi koncesjami m.in. na bycie przewodnikiem), a to siły naszego rządu przekracza...

Pozdrawiam,
Łukasz

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?