Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Co w Sudetach?
Autor: Piotr Rościszewski
Data: 2004-06-28 11:06:07

To samo zjawisko można zaobserwować w całej Polsce. Likwidacja kolei jest jedną z przyczyn strukturalnego bezrobocia. Podobno rząd walczy z bezrobociem, ale to tylko hasło bez pokrycia. W jednym kierunku turyści nie mogą dojechać do rejonów turystycznych i bankrutują obiekty turystyczne, a w drugim kierunku potencjalni robotnicy nie mogą dojechać do pracy.
Jeżeli kolej rzeczywiście się nie opłaca, to należy ją zastąpić autobusami, tylko taka zamiana też nie następuje. Likwidując kolejne linie kolejowe, władze skręcają następne dotacje na pensje nowych pracowników agencji rządowych, a ludzie zostają bez komunikacji, pozostawieni samemu sobie.
Schroniska Młodzieżowe powstawały z inspiracji PTSM przy aprobacie władz oświatowych. W tej chwili tej aprobaty nie ma, bo schroniska trzeba dotować, a dotacje rozdzielane centralnie zanikły. PTSM też się rozpada, ubywa działaczy, a pracownicy nie mają interesu wikłać się w tworzenie dotowanych schronisk i narażać się władzom oświatowym, które jeszcze czasem kapną jakimś ochłapem "na działalność".

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?