Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Obżarstwo
Autor: Przodownik 1811
Data: 2004-06-03 11:11:54

>Tak, tak Lechu i stad sie pewnie
>bierze Twoj Sudetocentryzm, ale sa
>jeszcze inne gory...

Sądzisz, że o tym nie wiem? A skąd w takim razie bierze się u Ciebie brak koncentracji uwagi? Przecież napisałem w kilku miejscach JAK WÓŁ, że ten obóz odbędzie się w Beskidach Śląsko-Morawskich.

Może powtórzę kilka szczegółów w nadziei, że zwrócisz na nie uwagę:

Letni obóz wędrujących rodzin odbędzie się w Beskidach Śląsko - Morawskich (teren Republiki Czeskiej) w terminie 2 - 11 sierpnia 2004 r. Całkowity koszt pobytu tj. noclegi, wyżywienie (śniadania i obiadokolacje) i ubezpieczenie wraz z dojazdami ok. 300-400,-zł na osobę.

W planie obozu przewidziano m.in. wejście na Łysą Górę (Lysá hora) i podziwianie stamtąd panoramy (o ile widoczność na to pozwoli) ku Sudetom. Widok ten pięknie opisał w swoim wierszu "Pochwała Łysej Góry" Ludwik Heimb, żyjący w XVIII wieku i pochodzący z Cieszyna proboszcz w Pruchnej, wsi położonej na Śląsku Cieszyńskim.

Zwiedzimy też Valašské museum v přírodě (wieś wołoska w naturze) w miasteczku Rožnov pod Radhoštěm i inne obiekty, m.in. zabytkowy drewniany kościół we wsi Bílá, podobny do słynnego Wangu, a tak samo pochodzący z Norwegii. Wreszcie powędrujemy śladami prezydenta Poznania w okresie międzywojennym - Cyryla Ratajskiego na Ropiczkę, której wierzchołek ten założyciel jednej z pierwszych polskich turystycznych organizacji górskich - Polskiego Towarzystwa Turystycznego "Beskid" w Raciborzu i Cieszynie w 1910 r., zakupił na teren pod budowę schroniska.

Schronisko projektu Stanisława Filasiewicza, zbudowane w zakopiańskim stylu, uroczyście otwarto już po przeniesieniu się Ratajskiego do Poznania, a udział w tej podniosłej uroczystości wzięło przeszło 2 tysiące osób. Spłonęło w niewyjaśnionych okolicznościach podczas złowrogich czasów, jakie później nadeszły. Spróbujemy też odnaleźć jakieś ślady po tym budynku.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?