Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: OBOZY WĘDROWNE - TATRY
Autor: Basia Z.
Data: 2004-05-28 12:28:27

Z tym się zgadzam i dodam przy okazji że znam sporo przewodników beskidzkich, którzy znają np. góry Ukrainy lepiej niż Beskidy, tylko nie mają tego potwierdzone żadnymi "papierami", bo tam takich uprawnień nie ma.

Osobiście jestem autorką kilku papierowych przewodników po górach Słowacji, ale "papierów" na Słowację też nie mam, bo tam takich nie wydają.

Czy to mnie upoważnia do prowadzenia grup po górach Słowacji ?
W swoim sumieniu - myślę że tak, bo mogę im (uczestnikom grupy) przekazać i opowiedzeć coś ciekawego. Prawnie - też jest wszystko w porządku, bo na Słowację wystarczą uprawnienia pilota, które równiez posiadam.
Mam również formalne uprawnienia przewodnika beskidzkiego i tatrzańskiego, które jednak na Słowacji do niczego nie są potrzebne. Świadczą jednak o tym że muszę miec np. podstawowe umiejętnosci np. z zakresu terenoznawstwa, orientacji w terenie i pierwszej pomocy.

Jak uważacie - kto powinien prowadzić zorganizowaną grupę w góry Słowacji, skoro wśród tamtejszych turystów nie ma takich uprawnień ?

Pozdrowienia.

Basia

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?