Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: OBOZY WĘDROWNE - TATRY
Autor: Basia Z.
Data: 2004-05-24 14:47:45

Człowieku - Ukraina też się pisze z dużej litery !

Wiesz, na Ukrainie moze nie, ale np. na takim Kaukazie aby udac się w rejon Elbrusa, trzeba mieć nie tyle przewodnika co zezwolenie miejscowych władz. Coś się za to (niezbyt wiele) płaci.

No i co się okazuje ?

Na około 20 polskich grup zorganizowanych, które tam co roku jeżdżą tylko dwie zwróciły się do władz o takie zezwolenie - jedna to była grupa prowadzona przez mojego męża, a druga przez kolegę, który co roku organizuje takie wyprawy.

Takie zezwolenie właściwie niewiele daje, ale potem, gdyby tak coś się stało - wiadomo gdzie takich delikwentów szukać. Były już spektakularne zagubienia Polaków w rejonie Elbrusa i oczywiscie okazało się ze grupa, która tam pojechała była zupełnie nieprzygotowana. Koszty akcji poszukiwawczej pokryła ambasada polska (a więc my - wszyscy podatnicy). Dobrze ze temu zagubionemu studentowi nic się wtedy nie stało. To była sprawa sprzed dwóch lat.

Pozdrowienia.

Basia

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?