Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Czy na szlaku nosisz logo PTTK
Autor: z.klose
Data: 2004-04-13 09:21:38

No i znów wyszło jak zawsze, my - oni. PTTK to organizacja, którą reprezentuje Zarząd Główny i to do jego zadań należy dbanie o pozytywny wizerunek organizacji, propagowanie idei turystyki i krajoznawstwa w naszym kraju. Do tego zaliczam odznakę organizacyjną, która wraz z legitymacją członkowską powinna należeć się każdemu członkowi i być cechą wyróżniającą nas między turystami na szlaku. Niegdyś były odznaki, plakietki czy naszywki (do przyszycia na plecaku czy rękawie kurtki).
Obecnie, Zarząd Główny PTTK to instytucja, przedsiębiorstwo, które istnieje samo dla siebie. A doły? Doły mają pełną samodzielność, więc niech się wykażą inicjatywą. Niech zrobią, a MY im będziemy błogosławić na trudnej drodze życia w przedsiębiorczości. Od kiedy zlikwidowano Zarządy Wojewódzkie zauważam ciągłą marginalizację jednostek terenowych naszego Towarzystwa. Oddziały mogą coraz mniej, działaczy ubywa (Towarzystwo starzeje się w zastraszającym tempie), majątek (schroniska, domy wycieczkowe itp) jest notorycznie wyzbywany. W końcu ZG zostanie sam dla siebie. Na co przeznaczane są składki członkowskie wpływające do ZG PTTK? Dlaczego nie przeznacza się ich na materiały propagujące Towarzystwo? Czy są one tylko "przejadane", przez ZG?
Wiem, że to ostre słowa, ale sugestie typu, chcecie mieć odznakę to sobie ją zróbcie, są nie na miejscu. To jest organizacja, i odznaka z legitymacją należą się każdemu członkowi za samo członkowstwo (opłacenie składki).

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?