Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Szlaki znakowane ogłupiają!
Autor: Rentgen
Data: 2003-01-15 14:40:37

Oj, kolega Łukasz zaczyna obrażać skpboli i nieliczy sie z konsekwencjami.
Ten atak mozemy zrzucic na karb odwiecznej antypatii przewodników studenckich do przodowników GOT i odwrotnie. Ci pierwsi z zasady unikają szlaków (kult mapy i kompasu), ci drudzy zaś zdobywając punkty (kult GOTu)przemieszczaja się głównie szlakami. Obydwie te grupy chodza po górach i raczej nie wchodza sobie w drogę, ale własnie doszło do spotkania i długo skrywane animozje wreszcie wybuchły. Oczywiscie to duże uogólnienie ale chyba cos w tym jest (choć bywaja skpbole i przodownicy w jednym).

Co do szlaków to chyba nikt nie kwestionuje istnienia takiego np głownego szlaku beskidzkiego (czerwony) czy granicznego (niebieskiego). Problemem jest raczej znakowanie nowych szlaków dojściowych na co drugim grzbieciku i scieżek spacerowych (patrz Gmina Dukla).
Zauważam też problem papiezomanii. Niech no tylko papież wspomni że kiedyś przeszedł sie jakimś szlakiem odrazu otrzymuje on nazwę/przydomek "papieski" i cieszy się olbrzymim powodzeniem wśród pań które z racji wieku, tuszy i zainteresowań zaprosiłbym do Lichenia a nie na Prechybę, czy na Tarnicę. Jeżeli kogos uraziła ta uwaga to przepraszam.
Do Łukasza: jestem skpbolem, ale zauważam też niziny - prawie cała granica wsch. ("Polska Egzotycznej"), Roztocze, Puszcza Białowieska. Piechotką lub rowerkiem a i kajaczek tez się zdażał.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?