Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Szlaki znakowane ogłupiają!
Autor: Piotr Rościszewski
Data: 2003-01-15 08:01:29

Szanowny Kubo. Coś dzwoni, tylko nie wiadomo w którym kościele. Są miejsca, gdzie szlaki są niezbędne, ale są również miejsca, gdzie ich wykonanie mija się z celem. Na pewno szlaki powinny być tam, gdzie wymaga tego bezpieczeństwo i różne zakazy wstępu, a tym będzie coraz więcej. Wiele terenów leśnych nadleśnictwa zamykają i jeżeli nie ma tam szlaku, to turysta może tylko obejść las dookoła, najczęściej asfaltową szosą z karawaną samochodów.
Szlaki powinny być tam, gdzie łatwo dojechać i gdzie jest wielu turystów początkujących. Na pewno nie ma sensu znakowania szlaków tam, gdzie nie da się do niego dojechać, a takich szlaków jest obecnie coraz więcej z uwagi na likwidację linii kolejowych.
Są jeszcze przepisy regulujące zasady poruszania się w pasie granicznym - jeżeli nie ma szlaku, to przebywanie w tym pasie jest ograniczone. Akurat ten warunek za dwa lata odejdzie do przeszłości (miejmy nadzieję).
Jeszcze jedna sprawa. Większość turystów nie jest supermanami i nie umie posługiwać się mapą, a tym bardziej nie umie przewidywać skutków braków i błędów występujących na wszystkich mapach.
A poza tym na ogół szlak gwarantuje zwiedzenie licznych ciekawostek, co dla oszczędzających czas ma duże znaczenie. Należałoby raczej wskazać palcem pseudoznakarzy, którzy popełniają szlaki o charakterze radosnych zygzaków po lesie.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?