Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Ankieta przewodnicka
Autor: Przodownik 1811
Data: 2004-01-19 14:39:22

>Czemu tak się dzieje?

Po pierwsze, to społeczeństwo ubożeje, ludzie mają serdecznie dość kiedy już za sam wstęp trzeba płacić, np. na tereny parków narodowych, a jeszcze dodatkowo za przewodnika? Nie na każdą kieszeń.
Po drugie, coraz więcej osób potrafi korzystać z mapy, kompasu, wyznakowanych szlaków i literatury przewodnikowej. Ludzie czerpią wielką satysfakcję, kiedy samodzielnie poznają teren i dadzą sobie sami radę. Im nie jest potrzebny żaden przewodnik.

>Bo mnie w proste wytłumaczenia typu "bieda" itd. nie chce sie wierzyć.

W to nie trzeba wierzyć. Wystarczy rozejrzeć się wokół. Ile ludzi jest bez pracy, żyją na skraju ubóstwa? Tak trudno się o tym dowiedzieć? Nie wystarczy włączyć telewizor czy przeczytać pierwszą z brzegu gazetę z półki? Być może ktoś, komu wszystko przychodzi bez trudu i żyje w dostatku tego nie jest w stanie w ogóle dostrzec.

>Od razu nasuwa się zatem kolejne pytanie - "Jak nie przewodnik, to co?".

Odpowiedziałem wyżej, ale jeszcze raz powtórzę: mapa, kompas, szlak turystyczny, literatura przewodnikowa czy doświadczony kolega dobrze orientujący się w terenie (np. przodownik turystyki kwalifikowanej) itd. Także "koniec języka za przewodnika"...

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?