Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Ankieta przewodnicka
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2004-01-19 14:25:59

Witam!!!

Ponad połowa gości naszego serwisu unika korzystania z usług przewodnickich. Po drugiej stronie stoi ponad 1/4 odwiedzających, którzy sami posiadają uprawnienia przewodnickie. Chętnie z usług przewodnika korzysta tylko 6% internautów odwiedzajacych nasz serwis...
http://www.pttk.pl/ankieta.php?ktora=28

Czemu tak się dzieje? Chciałbym usłyszeć Wasze zdanie - ale wolałbym nie sprowadzać rozmowy do tematu krucjaty antyprzewodnickiej jednego z dyskutantów. Chętnie natomiast usłysze Wasze komentarze do tego zaskakujacego wyniku.

Bo mnie, w proste wytłumaczenia typu "bieda" itd., nie chce się wierzyć. Raczej jestem skłonny postawić hipotezę, że to wzrost ilości ciekawych wydawnictw dotyczących niemal każdego miejsca w Polsce przyczynia się do takiego wyniku. A nawet jak ktoś nie kupi przewodnika drukowanego, to samorządy teraz wydają tyle bezpłatnych materiałów promocyjnych i stawiają gdzie się da tablice informacyjne, że wiekszość ludzi jest usatysfakcjonowana.

A może nie mam racji - może po prostu zwiedzając zabytek wystarczy Wam lakoniczna wzmianka o nim np. na mapie oraz to co widzicie i nie wgłębiacie się juz bardziej w temat?

Od razu nasuwa się zatem kolejne pytanie - "Jak nie przewodnik, to co?".

Postarałem się zawrzeć je w następnej ankiecie. Zachęcam gorąco do głosowania. Ankieta jest na lewo od tej wiadomości... :-)

Pozdrawiam,
Łukasz

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?