Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: problem z weryfikacją GOT
Autor: any
Data: 2004-01-15 11:37:54

> A czy przypadkiem nie pomyliles ...

Nie Ewo, nie pomyliłem. Znam doskonale moje dzieci i wiem co one potrafią, zresztą kiedyś sam miałem wątpliwości co do tego, czy nie przeciążam fizycznie moich dzieciaków, ale ostatecznie rozwiał je lekarz.

Moje dzieciaki praktycznie od małego są z nami w górach, najpierw większość czasu w nosidełkach, a później już samodzielnie.

A co do punktacji GOT, podam Ci przykład dwóch wycieczek, odbytych przez nas:
1. Jaworki - wąwóz Homole - Wysoka - przeł. Rozdziela - Biała Woda - Jaworki
2. Jaworki - Biała Woda - przeł. Rozdziela - Obidza - Jaworki

Przelicz sobie punkty, zobaczysz wychodzi 40 punktów jak nic za obie wycieczki - co jest normą na popularną odznakę dla ośmiolatka. I tak też zostało to zweryfikowane. Co do trudności tych tras odpowiedz sobie sama, czy są one męczące, czasochłonne. Zapewniam Cię, że dwójka moich dzieciaków (mam jeszcze syna, obecnie 4 lata) zniosła te wycieczki bez problemu. Dodam jeszcze, że te wycieczki odbyły się w dwie kolejne majowe niedziele.

A co do mozliwości przyswajania - obecnie nie wymagam od dzieciaków zapamiętania czegokolowiek, jest to dla nas forma wspólnego spędzania wolnego czasu, cieszy mnie natomiast, że dzieciaki dużo z tego pamiętają, młodszy Radek więcej - Ola jest dyslektykiem i ma niesamowite problemy z określeniem kierunku, zresztą przyznam Ci się, że dzieci (a własciwie wątpliwości podobne do Twoich) niejako wymusiły na mnie ograniczenie pobytu w Tatrach, na rzecz Beskidu (uważam, że jednak jest za wcześnie zabierać je np. na Orlą Perć, czy Rysy).

Wracając do "Siedmiomilowych Butów" jest to odznaka turystyki pieszej, zdobywana zasadniczo na nizinach, co nas nie interesuje.

> Jednodniowa wedrowka nie powinna przekraczac 15 pkt GOT.

Tutaj się z Tobą niezgodzę - te 15 pkt. to jest np. spacer dol. Kościeliską nad Smreczyński Staw i "coś" po drodze. Dzieciaki by mnie wyśmiały!

> A na dluzsze wycieczki jedz sam.

I tutaj jest problem, na hasło "góry" potrafią zerwać się w srodku nocy. Zresztą pobudka na wycieczkę, o której pisała Basia mnie rozbawiła. Ok. 7:00 budzę Radka i mówię, ze idziemy w góry. Mały "Daj mi spokój, w żadne góry nie idę, chcę spać", no dobra, dam mu jeszcze chwilkę czasu, niech sie rozbudzi i spróbuje ponownie, po chwili słyszę "Co jakie góry, kiedy?" i mały w piżamie, ale ze swoim plecakiem stoi w kuchni i mnie pogania.

pozdrawiam
any

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?