Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: napisz do Edka!?
Autor: Jacek Potocki
Data: 2003-11-26 16:11:56

"...Wszyscy tzw. naprawiacze powinni na początek założyć własne koło, a następnie przy pomocy podobnych im entuzjastów próbować zorganizować się w oddział i zaistnieć za zasadzie, że lepsze wypiera gorsze."

Też kiedyś byłem naiwny. Byłem prezesem Koła (i czasu poświęconego dla Koła nie żałuję), następnie sekretarzem jednego z największych w Polsce oddziałów (i tego już trochę żałuję). Po paru latach wyciągnąłem następujące wnioski:

1. W PTTK-u niestety "lepsze" jest wypierane przez "gorsze" (w zasadzie to nic nowego - już Kopernik sformułował taką zasadę, tyle że w odniesieniu do pieniądza). Pewnie są od tego wyjątki i oby ich było jak najwięcej, ale mnie szkoda czasu na walkę z wiatrakami.

2. Można założyć Oddział, tylko po co? Wysiłek, jaki trzeba w tym celu podjąć jest taki sam jak przy zakładaniu odrębnego stowarzyszenia.

3. Działać społecznie można poza PTTK-iem. I z perspektywy czasu widzę, że w moim przypadku jest to efektywniejsze. Więc robię to co lubię nie zastanawiając się jak na to zareagują "rozliczacze" (którzy sami już dawno niewiele robią, ale za to są zasłużeni). I przynajmniej się nie frustruję :-)

4. Obserwowałem jak z działalności w PTTK-u wycofują się kolejne osoby. Reakcja była zawsze podobna - krzyżyk na drogę, nie będziemy się zastanawiać dlaczego odchodzisz, ważne, że nam jest fajnie. Odchodzą ludzie, którzy potrafią znaleźć się gdzie indziej, zostają ci, którzy poza PTTK-iem nie widzą dla siebie miejsca. Kto w takiej sytuacji traci? Moim zdaniem PTTK.

pozdrawiam

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?