Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Ratujcie "Czartowe Pole" ...
Autor: ~Edward Słoniewski
Data: 2003-11-22 19:53:16

Leśnicy z Józefowa to "Barbarzyńcy"
To co zobaczyłem dzisiaj na ścieżce spacerowej w rezerwacie "Czartowe Pole" można nazwać tylko okropnym skandalem. Wycięto kawał lasu - zrąb zupełny, trasa nie do przebycia- zawalona drzewami i gałęziami. Najgorzej, że nie ma żadnej informacji - ostrzeżenia o prowadzonej ścińce drzew,
a przecież tam o każdej porze roku wędrują turyści.
Strefa ochronna rezerwatu została zniszczona - zniszczono też oznakowanie wykonane w tym roku z dotacji Ministerstwa Gospodarki. Jak wierzyć nadleśniczemu z Józefowa, który kilka dni temu na moją interwencję, że ścięto jedno drzewo ze znakami, które nie miało znaczenia gospodarczego, bo było rosochate, stwierdził, że to przypadek i ścięło się. Obiecał, że przy ścieżce nie będą wycinane drzewa. Dzisiaj zobaczyłem krajobraz księżycowy.
Powiem prosto - brak poszanowania dla przyrody, turystów, głupota.
Nie wiem co przyniesie interwencja w Dyrekcji w Lublinie i u Wojewódzkiego Konseratora Przyrody -powiedzą - zrobiło się. Tam są tylko urzednicy, a nie leśnicy z powołania, gdzie etyka zawodowa?

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?