Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Gocik
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2003-11-21 10:19:29

Witam!!!

Czy ja wiem...

Dla dzieciaków lepszym pomysłem może być to co napisałem w jednym z poprzednich postów - odznaka kombajn - jedna na wszystko.

I tak 1 punkt zdobywałoby się za 1 kilomer pieszo, 100 metrów pod górę, 5 kilometrów rowerem, 1 kilometr kajakiem. Dodatkowe punkty za zwiedzanie jakichś miejsc. Odznakę możnaby było zdobywać na terenie całej polski pieszo, rowerem lub kajakiem (zakładam, że małe dzieci na koniach lub nartach nie podróżują).

Ustalić jakieś limity i zrobić z tego trójstopniową odznakę dla dzieci poniżej lat 10-ciu. A jednocześnie pozwolić zdobywać od 8-go roku życia odznaki dorosłe (dwa lata mogłyby się nałożyć).

I wtedy "Siedmiomilowe Buty" i "Kiełbik" oraz zaproponowany "Gocik", a dodatkowo jeszcze jakiś hipotetyczny "Rowerek" zespoliły by się w jedną trzystopniową Dziecięcą Odznakę Turystyczną (DOT) (w stopniach brązowym, srebrnym i złotym).

W ten sposób dzieci nie będą karane za to że jednego roku rodzice pojadą na krótki spływ i zdobedą zaledwie pół Kiełbika, a w drugim roku pojadą w góry i nie zaliczą im tego w weryfikacie do "SB". W moim pomyśle punkty sie zsumują i uda się zdobyć już jeden stopień odznaki.

Co Wy na to?

Pozdrawiam,
Łukasz

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?