Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: "NOWE PTTK"
Autor: Jurek
Data: 2003-01-10 17:35:03

Nie nie zamierzam zakładać nowego PTTK, aczkolwiek jest już grupa, która się mieni być kontynuatorem PTT,ich problem.

Chciałbym rozpocząć nowy wątek ale już bez biadolenia i historii.

Jak widzę w przyszłości PTTK jakie chciałbym aby było.

1. Kompetencja, kompetencja i jeszcze raz kompetencja jeśli chodzi o sprawy krajoznawstwa i turystyki.

2. Miejskie oddziały odpowiednio usytuowane stanowiące źródło informacji dla turystów; a w tym
pełny zakres map, przewodników, albumów związanych z regionem w którym się mieszczą bym wiedział, że w PTTK dowiem się wszystkiego o tym regionie, w którym się znajduję. I bym wiedział, że jeśli będę w innym regionie to uzyskam tam to samo.

3. Stworzenie serii map i przewodników o najwyższej jakości pod względem informacyjnym opatrzonych Logo PTTK bym sięgając po nie identyfikował się później z tym logo i bym wiedział, że mapa PTTK to mapa o jaką mi chodziło.

4. Stworzenie spójnego systemu odznak krajoznawczych i innych pamiątek związanych ze zwiedzanymi miejscami bym będąc turystą i dodatkowo kolekcjonerem miał z tego dodatkową gratkę.

5. Dostępność w poszczególnych oddziałach regulaminów odznak ogólnopolskich. Dostępność w oddziałach regulaminów regionalnych. Być może te ostatnie powinny mieć formę odznak podobnych do popularnych w turystyce kwalifikowanej bym mógł je zdobyć w czasie jednej wycieczki.
I ewentualnie dopiero potem rozbudowane do kilku stopni jeśli jakis oddział sobie życzy. W regulaminach oczywiście żadnego przymusu typu, "udział w imprezie oddziału". Spodoba mi się to wrócę.

6. Pełna informacja (przynajmniej trochę rozbudowana wizytówka) z danymi dotyczącymi oddziału i regionu w którym on się znajduje; z atrakcjami turystycznymi i krajoznawczymi; z mapą jak trafić do oddziału itd. oczywiście na serwerze PTTK bym nie musiał godzinami błądzić po internecie. Lepiej jak ten czas poświęcę na zwiedzanie i wycieczkę.

7. Dobrze przemyślana co do usytuowania baza noclegowa, w większości wydzierżawiana w której przestrzegane są normy PTTK bym czuł się jak u siebie a nie jak intruz. Ale również baza dotowana po porozumieniach z samorządem lokalnym.

8. Wydawanie dobrej gazety turystyczno - krajoznawczej o ładnej szacie graficznej, ciekawych artykułach, pokazywaniu znanych i nieznanych regionów, może jako "Gościniec BIS" ale nie tak sformalizowanej życiem Towarzystwa.

Wszystko pięknie, ale skąd źródła finansowania ?

Myślę, że należałoby w pierwszej kolejności przeprowadzić analizę stanu posiadania i sprzedać to co naprawdę nie jest potrzebne bez zbędnych sentymentów.
Z uzyskanych pieniędzy starać się wyremontować w pierwszej kolejności to co może przysporzyć najszybciej dochodów.
Następnie zreorganizować Wyd "Kraj" by wydawać dobre pod względem jakościowym wydawnictwa by były konkurencyjne do zalewających półki różnych map i przewodników innych wydawnictw.
Wydawać regulaminy przeróżnych odznak i odznaki, gadżety i pamiątki z wizerunkiem PTTK.

Co do samorządów lokalnych to z czasem napewno będą mieć pieniądze, w końcu z turystyki będzie żył nie jeden z nich. I tutaj ukłoni sie to co wymieniłem w punkcie 1. kompetencja - musimy mieć argument do zaoferowania, w postaci fachowych ukształtowanych kadr turystyczno - krajoznawczych zdolnych poprowadzić punkt informacji turystyczno - krajoznawczej potrafiących poprowadzić wycieczki po regionie, potrafiących przeszkolić inną kadrę potrzebną w rozwoju turystyki.

Zaraz pewno usłyszę, że to się wszystko robi.
Przepraszam już nie przynudzam.

Na razie.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?