Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Internetowa Biblioteka PTTK
Autor: ~Maria Janowicz
Data: 2003-10-22 18:45:41

Witaj Dawidzie!
Gromadzenie materiałów dokumentacyjnych od członków PTTK i oddziałów trwa cały czas (relacje, opracowania, prace magisterskie, licencjackie), i są one gromadzone w bibliotece. Dotychczas nie były podejmowane rozmowy z autorami w kwestii ewentualnego zamieszczania ich na stronie, ale Twoja podpowiedź jest bardzo cenna i wezmę ją pod uwagę w odniesieniu do tych dokumentów, które będą wpływały obecnie. Myślę, że oddziały, które z różnych okazji wydają okolicznościowe publikacje, zgodzą się na zamieszczanie ich treści w Internecie. Podobnie uczestnicy wypraw turystycznych, imprez, czy pasjonaci krajoznawstwa. Pomysł jest znakomity, tylko wymaga przemyślenia od strony organizacyjnej. Może obok katalogu internetowego zbudować podstronę dla osób, które będą chciały na niej publikować swoje opracowania, czyli coś w rodzaju "Gościńca na żywo"? Tu Łukaszu do Pana prośba o rozważenie tej ewentualności od strony technicznej.

Jak może pomóc student z oddalonego miasta? Gromadząc materiały dokumentujące zdarzenia, ciekawe spotkania, interesujących ludzi, i jeśli nie oryginały tych dokumentów, to chociaż ich kopie, a nawet informację o ukazaniu się regionalnej publikacji (jej dane bibliograficzne) - przesłać do CB PTTK. Dlaczego proszę o informacje dot. publikacji? Ukazują się o zasięgu regionalnym niezwykle cenne opracowania krajoznawcze. Nie wszystkie instytucje sprawcze (stowarzyszenia, urzędy, oddziały PTTK czy osoby prywatne) stosują się do ustaleń ustawy o egzemplarzu obowiązkowym i wieść o wydawnictwie umyka rejestracji przez Polską Narodową Bibliografię Bieżącą. A to na dzień dzisiejszy najpełniejsza informacja o rynku wydawniczym, chociaż nieco opóźniona. I nigdy wieść o niej może nie trafić do bibliotek. Chyba że życzliwy członek PTTK włoży książkę czy broszurę, oryginał czy kopię do koperty i prześle do Centralnej Biblioteki!

Serdecznie pozdrawiam.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?