Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Przewodnickie waśnie
Autor: Przodownik 1811
Data: 2003-10-10 11:33:00

Forsa, Drodzy Państwo, forsa!!!

Już dawno stwierdziłem, że za tym wszystkim stoją pieniądze. I to niemałe. Teraz ostrzą ciupagi i żrą się między sobą. Nie dziwota więc, że przodowników turystyki kwalifikowanej i narciarskiej, prowadzących wycieczki ubiegających się o odznaki GOT i GON, już dużo wcześniej przepędzili w cztery wiatry.

"Dziennik Polski", 3.10.2003, ADAM MOLENDA,"Przewodnickie waśnie":

http://dzisiaj.dziennik.krakow.pl/archiwum/dziennik/2003/10.03/i/Kraj/50/50.html

Oto fragmenty tylko nagłówków, które mówią same za siebie i potwierdzają moje wcześniejsze spostrzeżenia:

"Sezon jesiennych wycieczek w góry właśnie się rozpoczął, tymczasem w środowisku przewodnickim wrze. Padają oskarżenia o przekraczanie uprawnień i niskie kwalifikacje, rozsyłane są donosy, komuś z zemsty wybito szyby w samochodzie. Co się dzieje?
(...) emocje muszą być nieliche, skoro donosy trafiają do wszystkich świętych, prokuratury nie wyłączając (...) doszło do gwałtownych kłótni (...)
Trudno się oprzeć wrażeniu, że chodzi głównie o pieniądze.
(...) polski przepis, nakładający na grupy dziesięcioosobowe, wybierające się powyżej 1000 m n.p.m., obowiązek wynajmowania przewodnika, to swoiste curiosum. Nawet w Alpach nie ma takiego przymusu. Ostatnio GOPR wystąpił z wnioskiem, by kryterium złagodzić do 1300 m n.p.m."

Pozdrawiam

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?