Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: dla kogo są szlaki?
Autor: Jacek Potocki
Data: 2003-09-30 16:11:47

OK. Wszystko zależy czemu mają takie badania służyć - czy uzyskaniu faktycznego obrazu czy zaspokojeniu ciekawości urzędników i wypełnienia ich sprawozdawczych wymagań :-).

Oczywiście można ankietować ludzi przy okazji weryfikacji odznak, ale to przy zupełnie innych badaniach. Nie uzyskasz w ten sposób miarodajnych informacji o wykorzystaniu konkretnych szlaków. Poza tym to będą badania stosunkowo wąskiej grupy turystów. Dane o sprzedaży biletów przy bramach wejściowych oczywiście można wykorzystać i robi się to (w każdym razie w KPN).

Co do ankiety - problem m.in. polega na tym, że układana była przez Czechów pod kątem ich realiów (nieco inny model turystyki, inna struktura bazy noclegowej, całe miejscowości w granicach parku narodowego). Oczywiście, można by ją przerobić całkiem, ale wtedy dane z polskiej i czeskiej strony byłyby nieporównywalne.
Co do problemów z wypełnianiem - być może ankieterzy nie zapoznali się dokładnie z instrukcją (ale to już nie moja wina, ja w tym roku w tej akcji nie uczestniczyłem), która po każdej kolejnej akcji jest uzupełniana o doświadczenia z kolejnych lat (te badania trwają już ponad 5 lat).

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?