Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Prywatne szlaki ?
Autor: Piotr Rościszewski
Data: 2003-09-01 07:43:46

Zgodnie z przepisami każda gmina ma plan zagospodarowania przestrzennego, który powinien uwzględniać istnienie szlaków turystycznych na poszczególnych działkach geodezyjnych, a przed zatwierdzeniem planu przez radę gminy i bodajże wojewodę PTTK powinno sprawdzić, czy takie zapisy zostały zrobione. Przeważnie ani gmina ani PTTK tego nie robią. Pierwsi z powodu braku kompetencji, a drudzy z powodu braku pieniędzy i działaczy. Konsekwencją jest to, że jakiś urzędnik gminy sprzedaje działki bez odpowiednich zapisów w akcie sprzsedaży, a nowy właściciel ma pełne prawo zamknąć drogę, po której dotychczas przebiegał jakiś szlak. Jako ciekawostę mogę podać, że dotyczy to również szlaków projektowanych przez gminy, gdzie jeden urzędnik nie wie co w tym czasie robi drugi w tym samym urzędzie!
Dla porównania mogę podać, że w Czechach takie zjawisko jest niemożliwe, ponieważ wszystkie szlaki znajdują się automatycznie w odpowiednich dokumentach od chwili ich wymyślenia.
Pozdrowienia
Piotr

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?