Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Prywatne szlaki ?
Autor: ~NJ
Data: 2003-08-30 09:07:52

Witam!

Jesli chodzi o Jaskinie Radochowska, to istotnie od pewnego czasu chodza pogloski w srotowisku turystow, ze jest ona w rekach prywatnych. Niemniej jednak bedac ostatnio w Sztolni nr 18 k. Kletna, pan przewondnik zapewnial, ze placi sie za zwiedzanie jaskini z przewodnikiem, a nie za po prostu wejscie.

Jesli chodzi o ,,prywatyzacje'' szlakow, to z przykroscia stwierdzam, ze jest to zjawisko coraz czestrze. Mialem w tym roku kilka przygod na ,,prywatnych'' juz szlakach. Co ciekawe zdarzylo mi sie to nawet na Glownym Szlaku Sudeckim im. dra Mieczyslawa Orlowicza. Otoz szlak ten jest nie do przejscia na odcinku Slupiec -- Dzikowiec. Przebiega on przez teren prywatny, po ktorym biega sobie sporych rozmiarow piesek. Jak sie dowiedzialem u okolicznych mieszkancow, ktos urzadzil sobie tam stadnine koni, ogrodzenie jest pod napieciem i koniec. Przy okazji skladam w tym miejscu wielkie podziekowania Pani, ktora pomogla mi bezpiecznie obejcs feralne miejsce nie nadlkadajac wielu kilometrow!
Ciekawe takze jest to, ze jak tylko udalo mi sie ominac to miejsce, oznakowanie szlaku uleglo znacznej poprawie. Tak jakby celowo pominieto odnowienie szlaku od Slupca do Dzikowca...
Na koniec dodam, ze na odcinku SGG od Wambierzyc az do Srebrnej Gory nie ma zadnego szlakowskazu, co wyklucza identyfikacje oddzialu, ktory odpowiedzialny jest za utrzymanie tego docinka...

Pozdro! NJ

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?