Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Prywatne szlaki ?
Autor: ~Dorota
Data: 2003-08-29 22:23:05

Ostatnio spotkałam się z zaskakującymi zjawiskami spotykanymi na szlakach. Otóż przemierzając szlak przez Wąwóz Myśliborski przeczytałam mniej więcej taki napis: Wstęp na szlak tylko w grupach zorganizowanych pod opieką przewodnika lub instruktora edukacji ekologicznej (czy jakoś tak- dokładnie nie pamiętam). Może ktoś wie co to za ważna figura ten instruktor ? A w ogóle czy można komuś zabronić wstępu na szlak ? Na pocieszenie dodam, że mnóstwo ludzi tam szło z rodzinami a nie w grupach zorganizowanych. Druga chyba podobna sytuacja zdażyła mi się pod Jaskinią Radochowską w Górach Złotych koło Lądka Zdroju. Gdy przyszliśmy do jaskini dwoje młodych ludzi poinformowało nas, że jaskinia jest prywatna i należy się opłata po 4 zł od osoby. Zapytałam na jakiej podstawie mam płacić, bo przychodzę tu od kilkunastu lat i nigdy nie płaciłam za wejście, powiedzieli że tu mieli tablicę "jaskinia płatna" tylko ktoś im ukradł. Oczywiście żadnego tutyłu prawnego nie udało mi się ustalić. Nie mieli żadnego dokumentu tej własności ale mieli jeden ważny argument: DUŻEGO PSA.
Nie dają też żadnych biletów, stąd wynika, że wszystko jest "na dziko". A może się mylę? Może to właśnie jest prywatyzacja ? Czy ktoś zaobserwował podobne zjawiska gdzie indziej w Polsce?
Dorota

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?