Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Przewodniki
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2003-08-09 13:24:47

Witam!!!

Ech... Pojeździło się trochę po świecie... :-)

Teraz czas na bardzo krótkie pierwsze refleksje. Po pierwsze powiem Wam, że znalazłem kraj nie odkryty w ogóle przez Polaków, piękny, tani i bardzo, bardzo cywilizowany - jest to Estonia.

Po drugie mam pomysł na dobry biznes - kasę straszną zrobi autor porządnego przewodnika po Estonii.

To co jest na rynku nie nadaje się do niczego. Wszystkie dostepne dzieła traktują o krajach bałtyckich jako całości. Przed wyjazdem zaopatrzyłem się w trzy takie prace - Pascala, Marco Polo i Nelles Guide.

Zawsze i wszędzie odsądzałem Pascala od czci i wiary. Czyniłem to myśląc naiwnie, że ktokolwiek napisze coś konkurencyjnego - siłą rzeczy będzie to lepsze. O tym, że się myliłem przekonały mnie dwa pozostałe dzieła. Pascal oczywiście jest knotem, gdzie zamiast historii danego miasteczka serwuje się turystom adresy np. klubów gejowskich, ale reszta dzielnie dorównuje poziomem Pascalowi.

W kategorii "Najgłupsze zdanie" wygrał tym razem przewodnik Marco Polo (z podtytułem "tylko tutaj porady ekspertów"). Oto zwycięzka prawda o Estonii:

[b]"Przez cały dzień Estończycy parzą i piją herbatę."[/b]

I tym akcentem pozdrawiam Was serdecznie,
Łukasz Aranowski

PS. Na wyjeździe zrobiliśmy ponad 500 zdjęć, które postaramy się jak najszybciej obrobić i wraz z solidnym opisem umieścić w sieci. Poza tym na zimę szykuje się niezłe slajdowisko... ;-)
Pzdr,
Łukasz

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?