Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: O hucpie cd...
Autor: Przodownik 1811
Data: 2003-07-30 13:26:48

>A doszło do tego na własną prośbę przodowników TG i instruktorów ZHP. Dodatkowo popartą przez ich organizacje.

To co piszsz to nonsens. Masz jakieś dowody na to, że przodownicy GOT i instruktorzy ZHP prosili kogoś o odebranie im prawa do prowadzenia młodzieży w parkach narodowych, rezerwatach przyrody i wszędzie powyżej 1000 m n.p.m.?

>I tutaj jest Lechu hucpa, natomiast przewodnicy nie dali sobie odebrać prawa do wykonywania zawodu.

Zapomniałeś dodać, że to właśnie ich ludzie będący na świeczniku - w imię prawa do zawodu - odebrali prawo do społecznego (nie zawodowego) prowadzenia turystyki kwalifikowanej przodownikom PTTK czy instruktorom ZHP. Wykazali się przy tym potworną arogancją inicjując ustanowienie prawa do wyłączności czyli monopolu na prowadzenie grup turystycznych w górach.

Szkoda, że nie doszedłeś do oczywistych wniosków, że aby to prawo uzyskać musieli dokonać kilku przekrętów aby przekonać urzędników ministerialnych i posłużyć się kłamliwą i rażaco naciąganą argumentacją, że to rzekomo w trosce o bezpieczeństwo turystów. W rzeczywistości działając w trosce o własny portfel wyrządzili ogromną krzywdę rozwojowi turystyki górskiej w Polsce, co zresztą trafnie zauważył jeden z dyskutantów w wypowiedzi zawartej tu:

http://www1.gazeta.pl/forum/794674,30353,794652.html?f=28&w=6949064

Lech

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?