Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: O hucpie cd...
Autor: Przodownik 1811
Data: 2003-07-30 09:37:12

>Ale Lech widzi tylko tych pierwszych przewodników

Jak zwykle opierasz swoje wnioski na fałszywym przeświadczeniu. Otóż ja widzę i jednych i drugich, którzy niezależnie od tego czy "stają na uszach" czy nie - traktują wycieczki jako płatną pracę. Ale nie to stanowi tu problem.

Problemem jest fakt, że przodownicy turystyki kwalifikowanej robili kiedyś społecznie dużo bardziej pozytywną robotę organizując obozy wędrowne w górach od podstaw. To oni zaczynali od spotkań z młodzieżą i rodzicami jeszcze przed wyjazdem, od przygotowania właściwego do górskich wędrówek ekwipunku, kładli nacisk na kondycyjne przygotowanie uczestników organizując wycieczki turystyczne z przyszłymi uczestnikami obozu w najbliższe okolice...

Taka działalność społeczna
widocznie się nie spodobała pewnym czynnikom (hucpie) na tzw. "świeczniku". I to oni stali się sprawcami ustanowienia przepisów, w świetle których taka społeczna i bardzo pozytywna praca wychowawcza z młodzieżą stała się w górach nielegalna. I to wszystko w otoczce "bezpieczeństwa".

Tak więc do poprowadzenia grupy młodzieży latem szlakiem turystycznym do schroniska im. Zbigniewa Fastnachta na Śnieżniku nie wystarczy już przodownik tg czy instruktor ZHP. Taką grupę - gdyby im wierzyć - może przeprowadzić bezpiecznie wśród huku spadajacych lawin i innych żywiołów charakterystycznych dla tak "wysokich" i "groźnych" nawet latem gór tylko opłacony przewodnik z uprawnieniami państwowymi...

Lech

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?