Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: O hucpie cd...
Autor: Piotr Rościszewski
Data: 2003-07-29 18:17:15

Chciałbym zwrócić uwagę, że są dwa rodzaje wycieczek szkolnych.
Pierwszy rodzaj, to wycieczki SKKT, gdzie uczestnicy są wyselekcjonowani. Zazwyczaj sami chcą wędrować, słuchają opiekuna, bo to ich interesuje, a poza tym, gdyby narozrabiali, to mogliby zostać wykluczeni z następnych. Zdaje się, że Lechu prowadzi czasem właśnie takie "elitarne" wycieczki. Na nich faktycznie przewodnik faktycznie jest zbędnym dodatkiem.
Drugi rodzaj wycieczek, przeważający w tej grupie wiekowej, to wycieczki klasowe lub szkolne (są szkoły liczące 60 uczniów). Przeważnie młodzież jedzie bo pani lub mama kazała, często ich to w ogóle nie interesuje, albo bardziej interesuje ich własne rozrabieckie życie towarzyskie. Nauczyciel nie wie, czy pilnować uczniów, czy rodziców - opiekunów, którzy swoimi opiniami też potrafią nieźle namącić. W tym przypadku przewodnik jest dla nauczyciela jedyną pomocą, która może okiełznać grupę. Mam wrażenie, że tego typu wycieczki są Lechowi obce. Gdyby sam poprowadził kilka takich wycieczek, to może zatęskniłby za jakąś fachową pomocą.
Piotr

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?