Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Kamień nad Jaśliskami - duża odznaka GOT
Autor: Zbychu
Data: 2024-05-30 12:34:43

Witam

W Regulaminie GOT w załączniku nr 1 w wykazie punktów początkowych, pośrednich i końcowych na duże stopnie GOT w części III. Beskidy – część wschodnia „BW–A” w punktach pośrednich umieszczono cyt. "Kamień nad Jaśliskami – szczyt południowy (828)". Szczyt ten znajduje się na samej granicy państwowej na przebiegu szlaku czerwonego słowackiego i niebieskiego Rzeszów-Grybów i jest tam słowackie znakowanie "Kamen 827 m". Dokładnie w miejscu, gdzie jest odejście na północ na szczyt Kamień wys. 857 m wyznakowane niebieskimi trójkątami z opisem czasu i odległości "Kamień nad Jaśliskami 15 min 900 m".

Przechodząc szlakiem granicznym od Kanasiówki do Czeremchy byłem na obydwu tych szczytach.

Natomiast według mnie, nie jestem przodownikiem turystyki górskiej, zgodnie z postanowieniami Regulaminu GOT zawartymi w załączniku nr 1 wykazie punktów w części III. Beskidy – część wschodnia „BW–A”, na dużą odznakę GOT wystarczy tylko przejść przez ten szczyt południowy znajdujący się na samej granicy państwowej w ciągu przebiegu szlaku granicznego-niebieskiego i słowackiego czerwonego. Wynika to dla mnie jednoznacznie z określenia punktu pośredniego zawartego w Regulaminie GOT cyt. ""Kamień nad Jaśliskami – szczyt południowy (828)".

Jaki jest wasze zdanie?

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?