Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Wizerunek PTTK wśród członków organizacji ANKIETA
Autor: Piotr Rościszewski
Data: 2024-01-18 09:05:18

[cytat]Czy nonsensowne? (posiadanie wkładu własnego)
Jest to jednak jakaś forma gwarancji solidności projektu na realizację którego wnioskujemy o dofinansowanie?[/cytat]
Wyobraź sobie, że postanawiasz w czynie społecznym oznakować szlak turystyczny. Okazuje się, że jest to niemożliwe, bo podstawą pracy społecznej jest darmowa praca i zwrot wszystkich innych kosztów, tymczasem okazuje się, że nie możesz dać darmowej pracy i do tego musisz jeszcze ponieść część innych kosztów. Według mnie to jakieś totalne urzędnicze krętactwo.
I jeszcze to kuriozalne przypuszczenie, że ma to być jakaś forma gwarancji, iż robota zostanie dobrze wykonana. Gwarancją dobrego wykonania powinien być odbiór dokonany przez uznanego przez wszystkich fachowca, a nie wkład własny lub najniższa cena.
[cytat]Tak w ogóle to PTTK organizuje przetargi[/cytat]
Pierwszy raz czytam, że PTTK organizuje jakiś przetarg. Jeżeli w ramach PTTK o tą samą pracę ubiega się dwóch dobrych znakarzy, to wtedy PTTK może wybrać tańszego, ale czy to można nazwać przetargiem? Dyskutujemy o uzyskaniu dofinansowania z zewnątrz, a nie o sprawach wewnętrznych. Sama nazwa "przetarg" sugeruje, że mamy do czynienia wyłącznie z pracą zawodową, a nie społeczną, tymczasem to oferent sam powinien mieć możliwość zdecydowania, czy chce coś robić społecznie, czy zawodowo. Zamiast tego są chore warunki uzyskiwania dotacji i chore warunki jej późniejszego wydatkowania, o czym wielokrotnie pisałem już wcześniej, więc nie będę powtarzał.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?