Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Schronisko PTTK „Samotnia” – powtórka z rozrywki
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2023-08-02 12:52:46

Cześć.

[cytat]Tu nie chodzi o złą komunikację.[/cytat]

Ależ chodzi wyłącznie o złą komunikację.

PTTK może sobie wybrać dzierżawcę schroniska jak chce. Nie znam lokalnych układów, ale nie sądzę aby Siemaszkowie byli jedynym gwarantem tego, aby schronisko pozostało schroniskiem. I tu akurat zgadzam się z tymi, którzy te argumenty podnoszą. Podejrzewam też, że spółka chce ten obiekt wyremontować i szuka dzierżawcy, który wyłoży na to kasę, stąd flirt z Domańskim. Ale nie mam na ten temat żadnej wiedzy - jedynie się domyślam.

Natomiast sposób załatwienia tej sprawy - szczególnie mając w pamięci sytuację sprzed 10 lat - jest idiotyczny. Kilkadziesiąt tysięcy ludzi podpisuje petycję, dziesiątki artykułów w prasie stawiających PTTK w fatalnym świetle, a przy nich tysiące komentarzy wkurzonych ludzi. PTTK nazywane jest nieco sprzecznie - albo postkomunistycznym złogiem, albo przystawką PiS, zaś działacze określani są jako "leśni dziadkowie" (to akurat dosyć trafne) i "mentalnie siedzący w PRL-u". Jednym słowem, po raz kolejny nastąpiła ruina wizerunku Towarzystwa.

Zapominamy, że PTTK jest stowarzyszeniem i - jak samo ciągle podkreśla - ma misję. A skoro tak to powinno działać jawnie, z jasnymi kryteriami i bez fochów rzeczowo tłumaczyć swoje działania, a nie pitolić o "prywatnej spółce".

Pozdrawiam,
Łukasz

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?