Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Schronisko PTTK „Samotnia” – powtórka z rozrywki
Autor: Kamil
Data: 2023-08-01 11:17:01

Szczerze powiem, że nie rozumiem o co ta cała g*** burza.
PTTK (w typ przypadku reprezentowane przez Spółkę Sudecką) ma prawo wybrać takiego gospodarza, jaki wg ich zdania będzie najlepszy. To, że ktoś prowadził obiekt przez n lat, nie oznacza, że musi nadal prowadzić. To wogóle nie ma znaczenia.
Chcieli zrobić przetarg, to zrobili. Teraz trwają negocjacje. A wiadomo, że w podczas trwania negocjacji, generalnie głosu się nie zabiera, a przede wszystkim nie ujawnia się ich przebiegu.
Jak Spółka podejmie decyzję, to ją ogłosi.

A komunikat ZG według mnie jest odpowiedni. Naprawdę oczekujecie szczegółów w takim komunikacie? Albo formy "Hej, nie martwcie się, będzie dobrze?". To jest oficjalny komunikat, a takie mają swoją formę, urzędową i to jest normalne.

Nawiasem mówiąc, wcale nie musi podawać wszystkich informacji do ogólnej wiadomości, bo nie jest to spółka państwowa, a "prywatna", tzn. udziałowcami jest PTTK Zarząd Główny i Oddziały. I one - na Walnym Zgromadzeniu Spółki mogą wnioskować i otrzymać odpowiednie informacje. A dalej Oddziały przekażą swoim członkom.
Rozumiem, że turystom zależy, ale schronisko jest PTTK-owskie. Więc osobom, które nie są członkami organizacji nic do tego. Tak, wiem, nie powinienem tego pisać, ale taka jest prawda. Owszem, schroniska służą wszystkim chętnym, ale są PTTK-owskie, Państwo Polskie systemowo tej działalności nie wspiera (nie mam na myśli grantów na konkretne zadania, a regularnego wsparcia systemowego), więc PTTK może całkowicie samodzielnie podejmować decyzje w tym zakresie.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?