Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Nowa Pętla Beskidzka w oparciu o schroniska PTTK
Autor: f3e5g4Hh4X
Data: 2023-02-17 13:30:33

Witam,

w swojej dyskusji w tytułowym temacie poszliście obaj Panowie za daleko - tym bardziej, że żadnej wartości merytorycznej nie przynoszą Wasze "wywody". Swe krótkie uwagi kieruję akurat do Pana, bo ubliża Pan ogromnej większości turystów górskich, którzy pasjami wędrują świadomie po szlakach wytyczonych przez PTT, później PTTK. Nie spotykam na trasach GSB czy GSS "zdobywców tych odznak", którzy nie są świadomi terenów, w których się poruszają.
Natomiast w autokarach zbiorowych wycieczek PTTK zdarza się i pewnie z 75% takich, nieświadomych "map i przewodników", uczestników, których się zawiezie, oprowadzi i przywiezie z powrotem do domu. Być może stąd Pana błędne mniemanie o prawdziwym turyście górskim.

Wracając do meritum - pomysł "rzeczywiście medialny" z górnej półki, natomiast zobaczymy jego rozwój na etapie realizacji.
Nie podoba mi się użycie w naszej ojczystej nazwie pomysłu słowa "the loop" - mam nadzieję, że to ciągle robocza forma tej nazwy.
Marketingowo (zwłaszcza za granicą) bardziej sprzedała by się nazwa typu np.: "Pętla beskidzka - szczyty i schroniska" (BL - peaks and schelters).
No i jeszcze wyjątek z tekstu prezesa Jerzego Kapłona, ze wstępu do odznaki GSB na stronie COTG: https://cotg.pttk.pl/odznaki/gsb/: [cytat]8 czerwca 1934 roku w Jaremczu (Karpaty Wschodnie) odbył się Zjazd Turystyczno – Uzdrowiskowy stowarzyszeń i organizacji rządowych zajmujących się turystyką. Na tym zjeździe PTT zaproponowało system standaryzacji znakowania szlaków turystycznych prowadzonych w górach. Zaproponowano podział szlaków na: główne, łącznikowe, dojściowe i poboczne, znakowane w pięciu podstawowych kolorach: czerwonym, niebieskim, zielonym, żółtym i czarnym. PTT przekazało uczestnikom zjazdu „Instrukcję znakowania szlaków turystycznych w Karpatach”. Zawierała one szczegółowe zasady i technologię prowadzenia prac znakarskich. Instrukcja ta została przez zjazd przyjęta jako obowiązująca na terenie Karpat Polskich. W wyniku tej uchwały 18 stycznia 1935 roku Instrukcja została przyjęta jako obowiązująca przez Ministerstwo Komunikacji – odpowiedzialne za sprawy turystyki w Polsce w okresie międzywojennym. Przedstawiono również przebieg Głównego Szlaku Beskidzkiego i jego wariantów. Według zasad ujętych w tej instrukcji koloru czerwonego należy używać wyłącznie dla Głównego Szlaku Beskidzkiego.[/cytat].
Należy przypilnować, aby nowo powstałe znakownictwo w związku z tą inicjatywą nie gmatwało obecnie już i tak rozbudowanej sieci znakowanych szlaków górskich w Beskidach. Nad każdym nowym znakiem należy już się mocno zastanowić.

Pozdrawiam i pozostaję z szacunkiem,
Wiesław

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?