Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Spam na forum - tym razem masowy
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2023-02-08 22:36:48

Szanowni Forumowicze!

Dzisiaj w godzinach porannych nasze forum zostało zaatakowane chińskim spamem. Bot założył kilkadziesiąt wątków wypełnionych bezwartościowymi chińskimi znakami. Niestety, wygenerowało to ogromną liczbę maili do osób, które mają włączoną subskrypcję nowych wątków.

Na szczęście nasze forum ma zabezpieczenie i wszystkie te maile nie wyszły od razu, tylko były wysyłane stopniowo. Udało mi się zatrzymać wysyłkę tych maili po około pół godziny od ataku, dzięki temu nikt nie dostał ich więcej niż 8-10 sztuk.

[niebieski][b]Mimo wszystko, bardzo Was za to przepraszam.[/b][/niebieski]
Mam nadzieję, że ta sytuacja nie zniechęci Was do subskrypcji informacji nowych wątkach na forum.

Podjąłem pewne kroki zaradcze i [b]od dzisiaj nowi użytkownicy forum mogą zakładać nowe wątki najwcześniej po 3 godzinach od rejestracji[/b]. Powinno to zapobiec takim sytuacjom, gdyż bot poprzestanie na założeniu nowego użytkownika, a nie uda mu się już wysłać wiadomości. Jeżeli zaś spam pojawi się w istniejącym wątku, to straty będą mniejsze.

Zobaczymy, czy to zabezpieczenie wystarczy.
Jeżeli zaś nie wystarczy, to czeka mnie duża przebudowa forum polegająca na wprowadzeniu moderacji pierwszego posta nowego użytkownika forum. Bardzo chciałbym tego uniknąć, bo wymagać to będzie dużych zmian w architekturze forum.

Pozdrawiam,
Łukasz Aranowski
Administrator Forum Członków i Sympatyków PTTK

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?