Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: PTTK opisuje zabytki
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2022-06-22 21:59:47

Czołem.

[cytat]...ilu absolwentów wyższych uczelni zasiliło potem inne oddziały.[/cytat]

Piotrze, ale wyższe wykształcenie w latach 80-tych miało 9% Polaków. W dodatku, co najmniej połowa z nich kształciła się na uczelniach, na których nie było oddziałów akademickich (np. bodajże nigdy nie było ani jednego oddziału PTTK na żadnej polskiej uczelni medycznej). Zatem tych ludzi "uciekło" innym oddziałom stosunkowo niewiele.

Natomiast turystyka studencka ma swój zupełnie inny smak i raczej nigdy nie wpisałaby się w ramy "zwykłego" oddziału. Moje koło było w latach 50-tych w "dorosłym" oddziale i właśnie te trudne doświadczenia we współpracy kazały utworzyć działaczom Oddział Międzyuczelniany PTTK. Zatem - albo powstałyby oddziały akademickie PTTK, albo turystyka studencka wyszłaby z PTTK całkowicie.

Teraz zresztą rozmowa o tym jest jałowa i przypomina raczej spory historyków. Oddziały akademickie nie stanowią już żadnej siły na uczelniach wyższych i szanse przeciętnego studenta na zetknięcie się z turystyką studencką są raczej marne. Ale jakoś nie poprawia to kondycji Towarzystwa. ;-)

Pozdrawiam,
Łukasz

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?