Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Dzień PTTK
Autor: Jacek Potocki
Data: 2022-06-18 09:39:53

[cytat]...Kiedyś proponowałem aby prezes ZG PTTK również pełnił swoją funkcję etatowo i aby podzielić prace pomiędzy niego i sekretarza generalnego. Wtedy prezes mógłby pełnić funkcje reprezentacyjne - zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne, a sekretar skupiłby się na bieżącym zarządzaniu Towarzystwem...[/cytat]

Pisałem już o tym, ale nigdy tego za wiele. Ty widzisz zalety takiego rozwiązania, ja widzę wady. "Uzawodowienie" funkcji prezesa mocno ograniczy krąg ludzi, którzy tę funkcję byliby gotowi pełnić. Bo wówczas prezes musiałby zostawić swoją dotychczasową pracę i poświęcić się całkowicie organizacji. Patrząc na moje środowisko wątpię, czy prezesem zgodziłby się wówczas zostać np. jakiś pracownik wyższej uczelni (a było takich prezesów w ciągu ostatnich 30 lat czterech) – chyba, że ktoś krótko przed emeryturą, komu nie zależy już, żeby na uczelnię wrócić. Logika (i doświadczenie, np. z samorządów) wskazuje, że jeśli ktoś obejmuje posadę z wyboru, zostawiając swoją dotychczasową pracę, to będzie się starał kurczowo utrzymywać etatowe zatrudnienie w organizacji. A hodowania takich sytuacji też bym się obawiał. ;-)

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?