Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Pomoc Ukrainie - PTTK Rzeszów
Autor: JAK
Data: 2022-03-04 06:02:43

Dzień dobry

Bardzo ważny apel w sprawie pomocy dla przewodników i turystów z Ukrainy. Ale nie tylko żywność jest potrzebna w tych trudnych dla Ukrainy czasach, bo nie samym chlebem człowiek żyje.

Z naszych kontaktów z przewodnikami ukraińskimi m.in. z Kijowa i Lwowa wynika, że pilnie potrzebują urządzeń do komunikacji bezprzewodowej: smartphonów, kart SIM do smartphonów oraz krótkofalówek typu talkie walkie.
W Żyrardowie znajdują się zakłady chińskiej firmy TCL, która oprócz produkcji telewizorów zajmuje się produkcją sprzętu do komunikacji bezprzewodowej oraz prowadzi w Warszawie Campus zajmujący się badaniami z zakresu sztucznej inteligencji.
Współpracuje z firmą Baofeng, która zajmuje się wyłącznie produkcją sprzętu talkie walkie.

Firma Baofeng działa od 2001 roku. Obecnie firma zatrudnia ponad 1000 pracowników i ma bazę produkcyjną o powierzchni ponad 30 000 metrów kwadratowych, która jest jednym z głównych producentów sprzętu komunikacji bezprzewodowej w Chinach.

Firma ściśle przestrzega normy ISO 9001:2000, aby zorganizować proces produkcyjny, więc zanim produkt spożywczy opuści fabrykę, musi przejść różne rygorystyczne testy, takie jak test wibracyjny, test ciśnieniowy, test wysokiej i niskiej temperatury, test deszczu. itp., upewniając się, że produkt jest w 100% kwalifikowanym sprzętem w warunkach polowych.

Klasyczne produkty firmy UV-3R i UV-5R. przeszły certyfikację CE Europejskiego Komitetu Norm Telekomunikacyjnych (numer certyfikatu: CE 0678) w marcu 2011 roku oraz zdały certyfikację RoHS w kwietniu tego samego roku, kładąc solidne podstawy na rynku europejskim. W maju 2012 r. nowy produkt UV-5R przeszedł również certyfikację FCC amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności oraz europejską certyfikację ROHS, torując drogę do wejścia na dużą skalę na rynek amerykański. W miarę upływu czasu coraz więcej radiotelefonów Eaofeng posiada kwalifikowane certyfikaty w USA i UE. Produkty z serii Baofeng sprzedawane są nie tylko w całych Chinach. Większość produktów Baofeng jest również eksportowana do Stanów Zjednoczonych, Europy. Japonii, Azji Południowo-Wschodniej, Azji Południowej, na Bliski Wschód i do Afryki.

Baofeng posiada dużą ogólnopolską sieć marketingową w Polsce.

Przewodnicy i piloci wycieczek z Koła PTTK "Belferek" w Żyrardowie postanowili przeznaczyć jedną zarobioną "dniówkę" w wysokości 100 $ lub 100 EURO na zakup aparatu typu UV-3R lub UV-5R. Mamy zamiar przekażemy Przyjaciołom z Ukrainy ok. 100 takich aparatów. Smartphony, chociaż nie najnowsze, przekazaliśmy już wcześniej.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?