Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Odznaki GOT 15 lat wstecz + tatry
Autor: Pieczywo
Data: 2021-07-05 15:45:26

Witam wszystkich,
Za dzieciaka miałem książeczkę GOT uzupełnianą przez tatę.
Ostatni wpis jest z 2007 albo 2008 roku. Oczywiście chodzić po górach nie przestawałem i przez ostatnie lata "nazbierało się punktów" jednak mnogość zapisów regulaminu i nieprecyzyjność (oraz liczba zmian od tamtych czasów) wywołuje bóle głowy.

Kiedy zaczynałem zbieranie odznak to szlaki w tatrach nie liczyły się do odznaki popularnej i małej brązowej. Obecnie chyba się liczą bo nie mogę znaleźć w żadnym regulaminie tej wzmianki? od kiedy tak jest?

Stan na 2008: zdobyta mała popularna i 55 punktów przepisane na małą brązową (one nie wygasają nigdy)?
Jeśli chodzi o poza-tatrzańskie (chociaż może niepotrzebnie separuję) osiągnięcia:
2010-2013: 30 pkt
2014: 31 pkt
co razem z poprzednimi daje 116/120 do małej brązowej, w tym roku planuję zdobycie około 190 punktów (MSB) i weryfikację co powinno dać całą małą brązową oraz ~180 przepisane do małej srebrnej

natomiast po głębszej analizie ostatnich regulaminów to widzę zarówno brak podziału na tatrzańskie i nietatrzańskie wycieczki oraz możliwość zdobywania punktów również na słowacji i tu pojawiają się setki punktów z ostatnich lat i pytanie czy można je jakoś wykorzystać czy bezpowrotnie przepadły:
2017 słowackie tatry ok 60 pkt GOT
2018 słowackie tatry ok 100 pkt GOT
2019 polskie tatry ok 100 PKT GOT
2020 słowackie tatry ok 84 pkt GOT
jeśli by to się do czegoś nadało to tatrzańskich wypadów było więcej (90% szlaków w tatrach zachodnich, wszystkie szlaki okolic morskiego oka, grzbiet od giewontu do kasprowego) i musiałbym poszukać, od 2015 roku na pewno mam każdy dzień zapisany w GPX.

Czy ktoś z tutejszych forumowiczów wypełniał książeczkę, aż tak daleko wstecz czy zostaje jedynie wpis małej brązowej po przebyciu MSB i przepisanie reszty na małą srebrną?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?