Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Nieciągłość GSS w Karpaczu - znowu problem z LP
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2021-07-02 13:09:28

Cześć.

Ja już nawet nie będę komentował relacji na linii PTTK - LP w Sudetach. Jak widać niedawne rozmowy pomiędzy stronami wystarczyły na raz.
Natomiast dobra nowina jest taka, że paradoksalnie GSS zyska na tej zmianie, bo pójdzie przez skałki.

Podaję za [b]Andrzejem Mateusiakiem[/b].

[cytat]Przykro jest mi poinformować, że GSS w Karpaczu, w okolicy wzniesienia Karpatka – chwilowo nie posiada ciągłości. Szlak biegł po terenie prywatnym, a z właścicielem działki Oddział PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z miastem Karpacz miał podpisane porozumienie, o zgodzie na ten przebieg do roku 2032. Jednak pod koniec ubiegłego roku, nowy właściciel działki wypowiedział porozumienie i poprosił o usuniecie naszego oznakowania, ponieważ będzie grodził swoją działkę, w związku ze zmianą sposobu jej użytkowania. Szanujemy własność prywatną i podjęliśmy działania celem znalezienia obejścia. W naturalny i logiczny sposób wybraliśmy wariant prowadzący przez punkt widokowy na Karpatce, gdzie dwa lata wcześniej, na zlecenie Miasta Karpacza, wyznakowaliśmy ścieżki spacerowe, uzyskując zgodę Nadleśnictwa Śnieżka, która administruje tym terenem. Obecna propozycja nowego odcinka GSS w dużej części wykorzystuje te oznakowane ścieżki spacerowe – patrz załącznik mapowy, gdzie zaznaczono alternatywny przebieg, bo chodzenie po lesie – póki co nie jest tam zabronione. Jednak, jak podało Nadleśnictwo Śnieżka w Kowarach – nie uzyskało ono zgody swojego zwierzchnika, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu na poprowadzenie GSS w tym miejscu. Zatem czekamy na taką zgodę, przepraszając za nie swoje grzechy.[plik:79]P.S. Obecnie trwają negocjacje pomiędzy ZG PTTK a Generalną Dyrekcją Lasów Państwowych w sprawie opracowania i uzgodnienia tekstu wzorcowego porozumienia, jakie będą zawierane pomiędzy poszczególnymi Oddziałami PTTK a Nadleśnictwami, w sprawie znakowania, utrzymania oznakowania szlaków i tworzenia nowych szlaków na obszarach Lasów Państwowych. Negocjacje te są następstwem wstępnego intencyjnego porozumienia zawartego pomiędzy naszą centralą a GDLP z jesieni 2019 r. Rozmowy, które prowadzi prezes ZG PTTK – Jerzy Kapłon są trudne, bo LP stawiają bardzo niekorzystne dla PTTK wymagania i sprawy szlaków widzą zgoła inaczej niż PTTK.
PTTK i LP są skazani na współpracę i dobre stosunki wzajemne. Chcielibyśmy doprowadzić do takiego stanu jak jest w Republice Czeskiej pomiędzy Klubem Czeskich Turystów a Lasami Czeskiej Republiki. Dowodem tego są zielone tabliczki z treścią: „Lasy Czeskiej Republiki wspierają znakowanie”, na każdym słupie z drogowskazami postawionym w lesie. Jako PTTK mamy na terenach LP ponad 50 tys. km oznakowanych przez PTTK szlaków turystycznych.
I tutaj apel do użytkowników szlaków: nie krytykujcie w czambuł różnych działań LP w mediach. Jeśli macie jakieś zarzuty w stosunku do szlaków, najlepiej napisać uwagi czy wnioski bezpośrednio do nadleśniczego, na terenie którego te niedogodności występują lub do dyrektora odpowiedniej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.
Andrzej Mateusiak, wiceprezes urzędujący Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze.
Nasz e-mail: pttk@pttk-jg.pl[/cytat]
źródło: https://www.facebook.com/groups/3706157909496759/?multi_permalinks=3983678835077997

Pozdrawiam,
Łukasz Aranowski

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?