Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Wymuszona migracja stron PTTK na nowy serwer
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2021-06-28 11:07:06

Cześć.

Na początku uznałem, że jest to przerzucenie migracji na użytkowników (w dodatku w większości społecznych).

Ale potem przemyślałem i doszedłem do wniosku, że może i jest w tym sens. Przez ostatnich 15 lat zrobił się taki burdel, że być może taka czystka wyjdzie wszystkim na dobre. Może to niezbyt trafiona analogia, ale to trochę jak wymiana pieniędzy w 1950. Odetnie cały ogon. Szkoda trochę takich stron "archiwalnych" jak np. http://ochota.pttk.pl/, ale rozumiem, że gdzie drwa rąbią tam wióry lecą.

To, co moim zdaniem jest problemem, to pozwalanie na PHP 5.6, którego wsparcie wygasło z końcem 2018. Jak już czyścić, to do końca. Warto jednak zmusić jednostki do podbicia wersji PHP. Domyślam się jednak, że jest to jakiś kompromis. Rozważyłbym też jednak od samego początku dołożenie PHP 8.0, które już się trochę "wygrzało".

O ile o PHP można dyskutować, to na pewno błędem jest pozostawienie możliwości działania strony po protokole HTTP. Już nawet przeglądarki ostrzegają przed stronami latającymi bez szyfrowania.

Nieco też niepokoi mnie dostawca usług. Z tego co widzę, jest to działalność gospodarcza jednej osoby. Nie wiem, czy to jest jakiś ogólny hosting, a p. Kosakowski (lub jego pracownik) świadczy tylko usługi wsparcia, czy jest to hosting utrzymywany przez tę firmę. Ciężko cokolwiek ocenić przy tak szczupłej informacji.

Pozdrawiam,
Łukasz

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?