Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Zamknięte szlaki poniżej schroniska PTTK "Jagodna"
Autor: JanMaciej...
Data: 2021-05-07 17:07:20

[cytat] Ale teraz już bijemy pianę na zupełnie inny temat.[/cytat]
Trzy cytaty [i]a propos[/i] „bicia piany”. [cytat]Republika Czeska i Słowacja jako jedyne kraje europejskie posiadają państwową normę, określającą zasady znakowania, rodzaje, rozmiary i wygląd znaków i urządzeń informacyjnych, zasady ich umieszczania w terenie, a nawet szczegółowe wymagania techniczne i materiałowe. Tworzeniem i utrzymywaniem szlaków turystycznych zajmuje się prawie wyłącznie Klub Czeskich Turystów, chociaż w ostatnim czasie pewną inicjatywę w tym względzie wykazują też lokalne samorządy i stowarzyszenia.[/cytat]
[cytat]Zdarzają się sytuacje, kiedy szlaki przebiegają przez tereny prywatne, nawet przez podwórka gospodarstw rolnych, przy czym regulują to odpowiednie umowy. W przypadku odmowy ze strony właściciela wyznacza się stosowne obejścia (szczególnie dużo takich zmian miało miejsce na początku lat 90. XX w., kiedy wiele terenów znacjonalizowanych przez władze komunistyczne było w ramach postępowania restytucyjnego zwracanych pierwotnym właścicielom lub ich spadkobiercom).[/cytat][cytat] W Republice Czeskiej – podobnie jak w Polsce – brak jest kompleksowego uregulowania prawnego zagadnienia szlaków rowerowych, niemniej sytuacja jest tam w porównaniu z naszym krajem i tak dużo lepsza. Podstawowym podmiotem zajmującym się siecią szlaków rowerowych jest Klub Czeskich Turystów, który opracowuje ich projekty i sprawuje nad nimi nadzór.[/cytat] Krzysztof Kołodziejczyk w publikacji WZORCE ZAGOSPODAROWANIA SZLAKOW TURYSTYCZNYCH W GORACH ŚREDNICH NA WYBRANYCH PRZYKŁADACH EUROPEJSKICH; Uniwersytet Wrocławski, Wrocław 2015 omówił stan i rozwiązania tego, skąd inąd skomplikowanego, problemu w: Polsce, Republice Czeskiej, Wielkiej Brytanii. (w internecie dostępna w pdf)
Strony 237/238

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?