Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Rowerowy Przewodnik Turystyczny - autor
Autor: Piotr Rościszewski
Data: 2021-05-07 10:16:58

Zróbmy kalkulację.
Średnia krajowa za miesiąc pracy wynosi ponad 5900 PLN. Jak to podzielimy przez 22 dni robocze w miesiącu, to wychodzi 270 PLN/dzień. Dodajmy do tego amortyzację sprzętu (rower, aparat fotograficzny itp.) 30 PlN/dzień, co daje na okrągło 300 PLN/dzień. W ciągu dnia można opisać co najwyżej jedną trasę o długości około 40 km, co przy 15 trasach daje 15 dniówek. Drugie tyle trzeba dodać na prace redakcyjne, buszowanie po bibliotekach i Internecie w poszukiwaniu różnych wiadomości o atrakcjach turystycznych (daty, nazwiska, style itd.) i zagospodarowaniu terenu (adresy, telefony). Razem 30 dniówek. Daje to w sumie kwotę 9000 PLN.
Poniżej tej kwoty szkoda rozmawiać, chyba, że komuś zależy na pracy częściowo społecznej.
Przy umowie o dzieło połowa rozliczana jest jako zryczałtowany koszt uzyskania, a tylko druga połowa jest właściwym wynagrodzeniem. Nie daj się wrobić w działalność gospodarczą, chyba, że już ją prowadzisz i wolisz rozliczać robotę w jej ramach.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?