Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Likwidacja czarnego szlaku na Gubałówkę
Autor: Piotr Rościszewski
Data: 2021-05-01 13:02:03

No cóż. Nawet w Wielkiej Brytanii właściciel prywatnej drogi nie ma prawa jej zamknąć, a nawet ma obowiązek utrzymywać ją w stanie nadającym się do użytku. W Polsce w ostatnich latach utarło się, że to, co prywatne ma prawo do prywaty. A co ma z tym prawem do prywaty zrobić PTTK? Jak społeczeństwo nie umie rozwiązać tego problemu, to PTTK go również nie rozwiąże.
Rozumiem górali, którzy chcą zarabiać na tym, co posiadają, skoro zarabiają wszyscy wokół, wykorzystując ich bezradność. Zarabia kolejka na Gubałówkę, wywożąc narciarzy, którzy potem żądają przejazdu za darmo przez ich włości. Wcześniej zamknęli przejazd dla narciarzy, a teraz doszli do wniosku, że to samo dotyczy turystów pieszych. A może po prostu są za leniwi, żeby zarabiać na turystach inaczej?
Winę ponosi społeczeństwo. W Wielkiej Brytanii tysiącletnie Prawo Drogi jest nadal ważne. Polacy uznali, że Prawo Drogi dotyczy tylko dróg publicznych, więc mamy to, co mamy. We Francji organizacje zajmujące się szlakami są ustawowo wspierane przez władze departamentów (województw), które mają obowiązek finansowania ważniejszych szlaków, a u nas? Władze bawią się w pełnienie władzy, tzn. brania pensji za nic, a sprawy szlaków załatwiają krasnoludki, czyli w praktyce nikt.
Podejrzewam, że gdyby nie było Tatrzańskiego Parku Narodowego, to ten sam los czekałby połowę szlaków tatrzańskich, bo górale nadal mają tam jakieś hale i lasy.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?