Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Likwidacja czarnego szlaku na Gubałówkę
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2021-05-01 11:40:49

Cześć.

W odróżnieniu od kol. Nodzyńskiego cieszyłbym się, gdyby faktycznie dzisiaj prawo własności było święte. Niemniej jednak, poza prawem własności, jest też zdrowy rozsądek, odwieczna góralska pazerność i brak zdolności PTTK do wypracowania jakiegoś satysfakcjonującego wszystkie strony rozwiązania.

[cytat][b]Ostatni szlak turystyczny na Gubałówkę zamknięty. Z Zakopanego tylko płatne wejście[/b]
[i]2021-04-30, Autor: Krzysztof Baraniak[/i]

Czarny szlak turystyczny, pozostający dotąd jedyną opcją bezpłatnego wejścia na Gubałówkę z Zakopanego, został zlikwidowany.

Przypomnijmy, od jakiegoś czasu opłatę należy uiścić idąc najpopularniejszą trasą wzdłuż kolejki linowej, gdyż przebiega ona przez prywatne tereny. Alternatywą dla osób, które płacić nie chciały, było skorzystanie ze szlaku turystycznego rozpoczynającego się nieopodal i prowadzącego przez Gładkie w kierunku szczytu. Okazało się jednak, że biegnie on częściowo przez grunt należący do tych samych właścicieli, którzy sprzeciwili się bezpłatnemu korzystaniu ze ścieżki przez turystów.

„Zwrócili się do Centralnego Ośrodka Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie, żeby szlak tędy nie przebiegał. A COTG zwróciło się do nas, abyśmy zajęli w tej sprawie stanowisko. Dzisiaj prawo własności jest święte, więc nie mieliśmy wyjścia i w środę zlikwidowaliśmy szlak.” – przekazał w rozmowie z Tygodnikiem Podhalańskim Marek Nodzyński z Oddziału Tatrzańskiego PTTK.

Czarny szlak zamiast przy ul. Kościeliskiej w Zakopanem, będzie teraz rozpoczynał się przy górnej stacji kolejki na Gubałówce i prowadził stąd w kierunku Witowa.[/cytat]

źródło: https://tatromaniak.pl/aktualnosci/ostatni-szlak-turystyczny-na-gubalowke-zamkniety-z-zakopanego-tylko-platne-wejscie/

Pozdrawiam,
Łukasz Aranowski

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?