Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Frekwencja na wycieczkach
Autor: ajkowalski
Data: 2021-01-04 08:40:10

Na wycieczkach naszego klubu od dawna generowana była "lista uczestników", na którą poszczególne osoby obowiązane były się wpisać i podpisać, że zapoznały się z regulaminem wycieczek. Listy te po spisaniu tylko ilości uczestników lądowały w przepastnych archiwach klubu.

W ubiegłym roku pojawił się pomysł konkursu dla uczestników na największą ilość wycieczek i przebytych kilometrów. Dane z kart wpisywane były do Excela, końcowe wyniki bardzo mnie zadziwiły. Ogólne podsumowanie wygląda tak:

ilość prowadzących wycieczki = 10 osób;
ilość wycieczek = 40;
najkrótsza wycieczka = 7 km;
najdłuższa wycieczka = 28 km;
ilość unikalnych uczestników (wraz z prowadzącymi) = 178 osób;
łączna ilość uczestników na wycieczkach (wraz z prowadzącymi) = 595 osób;
łączna ilość km przebytych na wycieczkach (wraz z prowadzącymi) = 8842 km.

Wchodząc w szczegóły - wiadomo, że na te 178 osób jest grupa ok. 30 osób, które chodzą w miarę systematycznie (byli na co najmniej 5 wycieczkach), potem grupa ok. 50 osób czasem pojawiających się (2 - 4 wycieczki). Zostaje grupa ok. 100 które były tylko raz!

Czy ktoś z innych kół/klubów próbował analizować frekwencję, jak to wygląda u Was? Czy też jest tyle osób "jednorazowych"?

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?