Zgłoszenie do moderatora
Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.
Zgłaszana wiadomość
Temat: Re: Niejasności związane z OTP
Autor: Stanisław Łuć
Data: 2020-07-02 17:03:37
W odpowiedzi na kilka poprzedzających postów.
Przede wszystkim: limit dzienny zdobytych punktów do OTP dla osoby czternastoletniej (jak w przykładzie) to 20. Więc albo zwiedzanie, albo przejście i dlatego wskazałem rozwiązania, które mi się nasuwają. Czyli zdrowy rozsądek w ramach regulaminu a nie zamiast.
Zaliczanie sobie za jedno przejście punktów do GOT i OTP uważam za „niehonorowe” (to takie pojecie z minionej epoki, z której pochodzę). Jeśli ktoś uważa inaczej – to też się od tego niebo nie zawali.
Propozycja umieszczenia zapisu w regulaminie OTP uznającego takie dwoiste zaliczanie punktów za niedopuszczalne została uznana za martwy przepis („bo jak to zweryfikować, czy ktoś tej trasy nie wpisał do GOT?”) i – upadła. Może wrócić do tego? Ale czy warto? Co na tym zyskujemy?
Wyobrażam sobie to tak: ten czternastolatek ma już zgromadzone 80 punktów na małą brązową na nizinach i jest gdzieś blisko Gór Stołowych. A w regulaminie OTP mówią mu – idź na Szczeliniec i Błędne Skały, zwiedzisz piękne miejsca i dostaniesz za to 10 punktów. Zachęta. Może przy okazji zachęci się też do zdobywania GOT.
Powód umieszczenia terenów górskich w regulaminie OTP już wyjaśnił Piotr. Dodam, że wczasach gdy GOT można było zdobywać dopiero w wieku nastoletnim OTP było kompromisową propozycją dla dzieci. Podobnie zresztą ze zwiedzaniem miast, które włączono do OTP zanim ktoś pomyślał o odznace krajoznawczej.
Czasy się zmieniają, można rozważyć usunięcie spornych terenów z regulaminu OTP. A co na tym zyskamy? Biurokratyczny porządek?
Tym niemniej sprawa jest prosta: skierować wniosek o zmiany do Komisji TP i przy najbliższej nowelizacji wniosek będzie rozważony. Bo najczęściej kończy się na paru postach na Forum.
pozdrawiam