Zgłoszenie do moderatora
Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.
Zgłaszana wiadomość
Temat: Re: Kolor szlaku a jego trudność
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2003-05-19 12:25:14
Witam!!!
> P.S. Do Łukasza A.
> Łukasz - chyba powinienieś zamieścić takie wyjaśnienie na stronie.
Witam!!!
Kiedyś na podstawie analogicznej dyskusji na preclu, strony Szczutka i swoich notatek opracowałem kilkustronicowy materiał o szlakach dla kursantów "Jedynkowego" kursu OT. Niniejszym przytaczam jego fragment:
--------------------------
Kolor szlaku [b]NIGDY[/b] nie jest związany ze stopniem jego trudności!!!
Kolor [czerwony][b]czerwony[/b][/czerwony] z reguły oznacza szlak główny w danym regionie np. Główny Szlak Beskidzki, Mały Szlak Beskidzki, Główny Szlak Sudecki, Główny Szlak Gór Świętokrzyskich, Szlak Orlich Gniazd na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, Podwarszawski Szlak Okrężny i inne. Zwykle jest poprowadzony przez najbardziej spektakularne, a jednocześnie najciekawsze krajobrazowo i przyrodniczo miejsca danego regionu (w górach zwykle przez najwyższe kulminacje danego pasma). Na pewno nie obejmuje jednak wszystkich wartych zobaczenia atrakcji w danym regionie gdyż jest to nie możliwe.
Kolor [niebieski][b]niebieski[/b][/niebieski] wyznacza szlaki pokonujące duże odległości - dalekobieżne, nie będące jednak szlakami głównymi. W Beskidach są to zwykle szlaki idące wzdłuż głównego wododziału karpackiego, którym jest poprowadzona granica państwowa.
Kolorem [zielony][b]zielonym[/b][/zielony] i [żółty][b]żółtym[/b][/żółty] znakuje się szlaki łącznikowe, czasami też dojściowe.
Kolor [b]czarny[/b] najczęściej wyznacza krótki szlak dojściowy, rzadziej szlak łącznikowy.
--------------------------
Mam nadzieję, że to rozwiewa wątpliwości. W razie czego, jakby ktoś jeszcze pytał, zawsze można kierować go do tego wątku na Forum.
Pozdro,
Łukasz Aranowski