Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Zapomniana rezydencja Radziwiła pod Krakonoszami
Autor: Przodownik 1811
Data: 2020-01-19 12:41:09

Wrzucam tu linka do mojego artykułu o zapomnianej byłej rezydencji namiestnika Wielkiego Księstwa Poznańskiego pod Karkonoszami i jego córce Elizie Radziwiłłównie. Na końcu artykułu zwracam uwagę, że przy drodze wiodącej obok pałacu w Ciszycy brakuje rzetelnej tablicy z informacją o tym miejscu dla turystów, a lokalnych władz i fundacji nie stać na ustawienie tam odpowiedniej tablicy poglądowej, przez co turysta przechodzący obok tego pałacu nadal nic się o jego historii i historycznych związkach tego miejsca z Polską nie dowie.

To jest niestety przykre, że nikt w tej sprawie nic nie czyni, mimo że zwracam na to od kilku lat uwagę samorządom lokalnym i organizacjom społecznym oraz w prasie, w tym czasopiśmie pttk-skim "Na Szlaku". Związek Gmin Karkonoskich, samorząd gminny i Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej jednocześnie rozwijają w pobliskim Bukowcu, oddalonym o przysłowiowy "rzut beretem", kult arystokratycznego rodu von Reden. Odnawiają i stawiają nowe obiekty parkowe, kolejne tablice poglądowe, organizują imprezy kulturalne jak np. "W gościnie u hrabiny von Reden. Jesień ze sztuką w Bukowcu" - o kompozytorze i mecenasie sztuki Antonim Radziwille i jego artystycznie uzdolnionych córkach (Eliza Radziwiłłówna narysowała dwa portrety Chopina jeszcze za jego życia) nawet się nie zająkną. Zaiste to bardzo dziwna sytuacja.

> http://www.poznan.ptt.org.pl/aniol.html

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?